Dołącz do nas!

Created with Sketch.

Chcesz zostać wolontariuszem? Kochasz zwierzęta małe i duże?
Masz ochotę, a nawet potrzebę pomagać tym, którzy sami się nie obronią i potrzebują pomocy by wieść szczęśliwe życie?
Dołącz do fundacji, która chce pomóc spełnić te marzenia, pomoże Ci nabrać praktyki i nowych umiejętności potrzebnych do pracy ze zwierzętami oraz przeżyć mnóstwo ciekawych przygód.

„Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym.”

Nieważny jest wiek, doświadczenie czy to w jakiej części kraju mieszkasz. Każdy może pomagać! Nie czekaj, zacznij pomagać już dziś! Wolontariuszem w naszej Fundacji może zostać każdy – nie musisz posiadać szczególnych zdolności czy umiejętności. W byciu wolontariuszem najważniejsze są chęci i zaangażowanie, ale również nie obrazimy się jeśli podzielisz się z nami swoją wiedzą lub już nabytym doświadczeniem.

Jako wolontariusz możesz swobodnie wybrać sposób i rodzaj odbywania wolontariatu: stacjonarny, mobilny oraz połączenie tych obydwu.
Stacjonarnie można pomagać poprzez pozyskiwanie osób zainteresowanych adopcją zwierząt, budowanie bazy domów tymczasowych dla naszych pupili, organizację zbiórek, loterii fantowych oraz promowanie prawidłowych zasad opieki nad zwierzętami.

Mobilnie można pomagać poprzez różnego typu wyjazdy i pracę w terenie: odławianie zgłoszonych bezpańskich zwierząt, które zagrażają bezpieczeństwu swojemu, lub innych oraz tych poszukiwanych przez właścicieli, sprawdzanie warunków bytowych zwierząt i pomoc w doprowadzeniu ich do dobrego stanu, weryfikacja warunków w nowych domach dla naszych podopiecznych, spędzanie czasu ze zwierzakami pozostającymi pod opieką fundacji, dostarczanie mniej zamożnym rodzinom karmy dla ich pupili oraz ogólna pomoc, nie tylko w stosunku dla zwierząt – fundacja pomaga także ludziom kiedy znajdą się w potrzebie.

Trzeci sposób pomocy, stacjonarno-mobilny, łączący wszystkie wymienione czynności.

Oczywiście wolontariusz sam wybiera, które czynności chciałby wykonywać i w jakim zestawieniu. Sam decyduje ile ma czasu na pomoc dla fundacji.

Wolontariusz nie pobiera wynagrodzenia za to, co robi. Dobrowolnie angażuje się na rzecz organizacji i innych osób, oferuje im swój wolny czas i umiejętności. W zamian oferujemy nabycie nowych umiejętności, pracę ze zwierzakami, wiele nowych przygód w przyjaznej atmosferze, zaświadczenie o wolontariacie, przeszkolenie z pierwszej pomocy i wiele innych.

Mamy nadzieję że nowym członkiem zostaniesz właśnie Ty!
Ankieta dla wolontariuszy poniżej
Czekamy na Ciebie 😊

www.wolontariat.animax.com.pl